Dodany: 2012-02-27 10:46:07
 

Czy opłaca się odkładać pieniądze na indywidualne konto emerytalneWśród społeczeństwa coraz częściej słychać głosy, że swoja przyszłość emerytalną najlepiej wziąć we własne ręce, bo obecnie funkcjonujący system jest niewydolny i długo w tym stanie wie wytrzyma. Dlatego też coraz większą liczbę osób zaczynają interesować jednostki takie jak fundusz emerytalny olsztyn, jako jedna z potencjalnych dróg do zapewnienia sobie godnej emerytury.

 

Indywidualne konta emerytalne, jakie prowadzi fundusz emerytalny olsztyn, działają na zasadzie lokat czy funduszy powierniczych. Wpłacając tam określone cykliczne składki, pozwalamy zarządzać nimi przedsiębiorstwu finansowemu, które w zamian ma wypracować jakieś zyski i dla nas – ich wysokość procentowa jest z reguły określona w umowie o współpracy.

 

Pieniądze te mimo, że fizycznie ich nie posiadamy stanowią jednak naszą własność. Dlatego też fundusz emerytalny olsztyn jest znacznie bardzie j opłacalny niż lokowanie pieniędzy w ZUS (niestety obowiązkowe), gdyż stają się one tam własnością Skarbu Państwa, wiec nie możemy liczyć choćby na dziedziczenie niewykorzystanej części w razie przedwczesnej śmierci..

Nick: