Dodany: 2012-02-27 10:41:32
 

Dziedziczenie składek OFE Jak powszechnie wiadomo śmierć jest czymś nieuniknionym. Wszyscy liczymy jednak, że nadejdzie ona dopiero gdy będziemy mogli oglądać bawiące się prawnuki. Niestety rzeczywistość pokazuje, że nader często jest zupełnie inaczej i nawet młode osoby mogą przenieść się do lepszego bytu, mimo iż nikt by się tego nie spodziewał.

 

Co jednak z pieniędzmi jakie prze z ten czas osoba zdołała uzbierać a które fundusz emerytalny olsztyn ma w swoim posiadaniu? Jak powszechnie wiadomo składki płacone do ZUS nie są w żaden sposób zwracane rodzinie czy innym potencjalnym spadkobiercom. Fundusz emerytalny olsztyn jednak jako instytucja prywatna przewiduje możliwość dziedziczenia zgromadzonych tam funduszy.

 

Zasady te ściśle określa ustawa i aby je poznać należy dokładnie ją zbadać. Poza tym, także w umowie podpisywanej z jednostka taka jak fundusz emerytalny olsztyn musza znaleźć się tego typu informacje – a znacznie łatwiej wrócić do niej niż przedzierać się przez Tomy polskiej legislacji. Tylko połowa środków podlega pod właściwa masę spadkową – pozostałe 50% przelewane jest na IKE żyjącego współmałżonka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dziedziczenie składek OFE
Nick: