Dodany: 2012-02-27 10:37:13
 

Jaką rolę pełni KRUSOd dawna pokutuje opinia, że bycie rolnikiem to jedna z najmniej opłacalnych dróg zdobywania dochodu. Jest to poniekąd prawda biorąc pod uwagę ceny hurtowego skupu niektórych płodów i produktów (żywca, mleka, zboża) w porównaniu do nakładów pracy i pieniędzy niezbędnych do ich wyprodukowania.

 

A pamiętać trzeba, że także rolnicy przejdą kiedyś na emeryturę – uprawa roli to ciężki proces wymagający siły i sprawności fizycznej a w pewnym wieku niestety nie można jej oczekiwać – przydaje się wtedy dobrze wybrany fundusz emerytalny olsztyn. Jednak fundusz emerytalny olsztyn rzadko jest odwiedzany przez rolników.

 

Sprawami przyszłych emerytur jak i bieżącego ubezpieczenia wypadkowego zajmuje się w ich przypadku KRUS. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czuwa nad właściwym wyliczeniem i  doprowadzeniem składek rolników, tak by ich przyszłość była z jakiś sposób zabezpieczona. Tutaj jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż w przypadku jednostek takich jak fundusz emerytalny olsztyn, gdyż wyliczeń dokonuje się na innej podstawie niż miesięczne wynagrodzenie brutto..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jaką rolę pełni KRUS
Nick: