Dodany: 2012-02-27 10:34:32
 

Jaką rolę pełni ZUSKażdego z nasz czeka kiedyś przejście na zasłużoną emeryturę. Chciałoby się mieć pewność, że życie na niej będzie na godnym poziomie, z zagwarantowanymi świadczenimi pozwalającymi nie tylko na zapewnienie sobie podstawowych potrzeb ale i czasem małe szaleństwa i zbytki. Nie każdy jednak myśli przyszłościowo sprawdzając oferty takich jednostek jak fundusz emerytalny olsztyn

 

Prywatny fundusz emerytalny olsztyn to jednak tylko jedna z dróg. Państwowy obowiązkowy system emerytalny oparty jest na ściąganych comiesięcznie z wynagrodzenia składkach w odpowiedniej wartości procentowej, trafiają one na tak zwany Fundusz Ubezpieczeń Społecznych zarządzany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych powołany między innymi w tym celu. W kompetencjach ZUS-u leży nie tylko czuwanie nad emeryturami polaków oraz przelewanie części składek na rzecz takich jednostek jak fundusz emerytalny olsztyn.

 

Zajmuje się on także zapewnieniem zaplecza socjalnego w postaci pobierania i rozliczania składek rentowych zdrowotnych i chorobowych zapewniających ubezpieczonym darmową opiekę lekarską oraz odszkodowanie w razie wypadku przy pracy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jaką rolę pełni ZUS
Nick: