Dodany: 2012-02-27 10:31:17
 

III filarKażdy z nas kiedyś będzie musiał przejść na emeryturę kiedy obniżona z racji wieku sprawność fizyczna (a niekiedy i psychiczna) uniemożliwią mu wykonywanie pracy zarobkowej.

 

Obecnie coraz więcej mówi się o tym aby zainteresować się swoja przyszłą sytuacją materialną już w momencie rozpoczynania pracy i inwestować w prywatne jednostki takie jak fundusz emerytalny olsztyn, gdyż świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą nam nie wystarczyć na podstawowe potrzeby. Możliwość inwestowania indywidualnego daje tak zwany trzeci filar emerytalny dopuszczający fundusz emerytalny olsztyn i jemu pokrewne do systemu. Niestety cieszy się on małym powodzeniem ze względu na jeden fakt. Pozwolić sobie na niego mogą tylko osoby lepiej sytuowane, potrafiące wygospodarować co miesiąc w domowym budżecie dodatkowe kilkaset złotych.

 

Ubezpieczenie emerytalne w wydaniu pierwszego i drugiego filaru nadal bowiem pozostaje obowiązkowe a jeśli chcielibyśmy skorzystać z dobrodziejstw prywatnych jednostek takich jak fundusz emerytalny olsztyn musimy  przelewać na niego środki oddzielnie i niezależnie od ściąganej z wynagrodzenia składki.

Dodaj nowy komentarz do artykułu III filar
Nick: