Dodany: 2012-02-27 10:29:21
 

II filarJak powszechnie wiadomo przed starością nie da się uciec. Nie pomogą żadne magiczne eliksiry, źródła młodości ani nawet zdobycze współczesnej medycyny. Dlatego lepiej już w młodości, kiedy jesteśmy jeszcze w pełni sił zacząć myśleć o zabezpieczeniu finansowym na przyszłość.

 

Może nim być na przykład fundusz emerytalny olsztyn, dbający o zgromadzony na nim kapitał. Choć trzeba przyznać, że mało kto myśli o starości w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat. Dlatego także państwo postanowiło zatroszczyć się o przyszły los swoich obywateli tworząc instytucje powołane do tego właśnie celu. Ubezpieczenie emerytalne jest w Polsce obowiązkowe w dwóch pierwszych wariantach zwanych filarami.

 

Drugi z nich, oprócz składek do ZUS, zakłada także przekazywania ich części na rzecz takich jednostek jak fundusz emerytalny olsztyn. Jest to jednak dość niewielka kwota – niecałe trzy procent z prawie jednej piątej naszego wynagrodzenia brutto. Jednak przynajmniej tą niewielką kwotą fundusz emerytalny olsztyn może niezależnie zarządzać, pracując na jej powiększenie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu II filar
Nick: