Dodany: 2012-02-27 10:27:31
 

I filarWszyscy kiedyś odejdziemy na zasłużoną przez wiele lat pracy emeryturę. Wtedy na pewno przydadzą się nam zagwarantowane świadczenia z państwowych instytucji jak i prywatnych jednostek kapitałowych takich jak fundusz emerytalny olsztyn. Nie będziemy bowiem już wtedy zarabiać pracą własnych rąk a chciałoby się powiedzieć odcinać kupony od już wypracowanych dochodów.

 

Niestety polski system emerytalny w wydaniu tak zwanego pierwszego filaru zakłada trochę inny scenariusz. Fundusz emerytalny olsztyn i jemu pokrewne w nim nie występują. Działa on na zasadzie umowy pokoleniowej, gdzie obecnie przekazywane na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składki są rozdysponowywane na bieżąco dla obecnych emerytów.

 

Ze względu na stale spadający przyrost naturalny i nadchodzący niż demograficzny wróży się mu szybki upadek jeśli nie zostaną przeprowadzone mądre i skuteczne reformy. W takim przypadku rozwiązania takie jak prywatny fundusz emerytalny olsztyn byłyby jednym z wielu. Dużo bardziej korzystnym niż obecnie powszechnie stosowana strategia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu I filar
Nick: