Dodany: 2012-02-27 10:25:40
 

Wiek emerytalny w PolsceWiększość osób które doświadczyły już trudów codziennej pracy zarobkowej marzy o przejściu na emeryturę. Niestety przed osobami w młodym wieku jeszcze wiele lat składania środków w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub prywatnych jednostkach takich jak fundusz emerytalny olsztyn, zanim wreszcie udadzą się na zasłużony odpoczynek.

 

Ze względu na dość znaczną długość życia statystycznego obywatela (dzięki polepszeniu standardów życia i opieki zdrowotnej stale rosnącą) także na emeryturę trochę trzeba się natrudzić a nawet prywatny fundusz emerytalny olsztyn zbyt wcześnie nie wypłaci nam zgromadzonych środków.

 

Obecnie ustawa regulująca te sprawy wyznacza możliwość przejścia na zasłużony odpoczynek wieku sześćdziesięciu lat dla kobiet o sześćdziesięciu pięciu dla mężczyzn. Jednak ostatnie reformy obejmujące także i fundusz emerytalny olsztyn podniosły go do sześćdziesięciu siedmiu i zrównały ten wymiar dla obu płci. W zawodach  o większym poziomie ryzyka – policjanci, strażacy – wiek emerytalny jest nieco niższy, zwłaszcza w służbie czynnej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wiek emerytalny w Polsce
Nick: