Dodany: 2012-02-27 10:14:08
 

Czym jest emeryturaKażdy z nas kiedyś się zestarzeje, taka jest kolej biegu życia ustanowiona przesz naturę. Z biegiem lat coraz trudniej nam będzie wykonywać nawet codzienne czynności, nie mówiąc już o pracy zarobkowej, zwłaszcza tej w zawodach wymagających siły i sprawności fizycznej. Wtedy nadchodzi czas kiedy przydaje się kapitał zgromadzony przez nas i fundusz emerytalny olsztyn.

 

Emerytura jest de facto nie tylko czasem kiedy nie możemy już wykonywać swojej pracy ze względy na ograniczoną wiekiem sprawność fizyczną. To także nazwa świadczenia jakie jest nam wtedy wypłacane przez odpowiedni fundusz emerytalny olsztyn – w większości przypadków w Polsce funkcje tą pełni Zakład Ubezpieczeń Społecznych pobierający cyklicznie składki z naszego wynagrodzenia by potem przeznaczyć je na nasze emerytury.

 

Oprócz obowiązkowych składek możemy też sami wybrać sobie własny fundusz emerytalny olsztyn, funkcjonujący jako prywatna działalność a obracający powierzonymi im oszczędnościami w celu ich pomnożenia na poczet przyszłych comiesięcznych wypłat – jako dodatek do państwowych świadczeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest emerytura
Nick: